Keress élményt - Tervezz útvonalat - Utazz Magyarországon
Helyszínek
Események
Kiemelt szálláshelyek
Útitervek
Élmény ajánlat piactér
Jegyértékesítés
Szállásfoglalás

Partner belépés Regisztráció

Program


Aktuális előadások





A Víg Társalgó beszélgetés sorozat egyik célja az adott téma körbejárásán túl, hogy olyan elismert színházi alkotókat és szakembereket ültessünk egy asztalhoz, akiket a közönség ritkán láthat együtt.

Január 17-én Lukács Sándor pályáját ismerhetik meg.

Csaknem 100 film szerep és 130 színpadi szerep, sok száz partner, több millió néző, 9 verseskötet és több mint 50 éve ugyanaz a színház: a Vígszínház.
Spiró, Örkény, Csurka, Gyurkovics, Déry, Molnár, Shakespeare, Moliére, Kleist, Bernard Shaw, Tennessee Williams, Arthur Miller, O’Neill, Dürrenmatt, Bulgakov, vagy éppen – ahogy aktuálisan is – Goldoni és Esterházy alakjainak megtestesítője.
Egyedülálló orgánum, utánozhatatlan elegancia, érzékeny játék, intenzív jelenlét, sugárzó intellektus, örök sármőr, a magyar Alain Delon és a fonákjáról híres teniszpartner. Ez mind Lukács Sándor.
És még rengeteg emlék, legenda, kérdés és titok.

Vendég: Szacsvay László a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes és Kiváló Művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.

Lukács Sándor beszélgetőtársa a Víg Társalgóban Sztankay Ádám lesz.

 
A január 31-i est témája: Improvizáció a színházban

Valaki eldob egy labdát, valaki elkapja, továbbadja vagy visszadobja…. Elkezdődik a játék, a varázslat – vagyis az improvizáció, melynek során figyelünk, kérdezünk, válaszolunk, döntéseket hozunk, kockázatot vállalunk, együttműködünk.
De mire jó és mikor jó az improvizáció? Vannak-e szabályok, keretek, határok? Hogyan lehet felhasználni a darabírás vagy a rendezés során? Az alkotófolyamat szükséges része vagy csak egy út, egy módszer a sok közül céljaink eléréséhez?

A Víg Társalgó keretében az improvizáció természetéről beszélget Andrew Hefler, Kincses Réka, Molnár Levente és Rudolf Péter.

Moderátor: Novák Péter.

 
A február 28-i est témája: Irodalom és közösségi média

Vannak köztünk néhányan, rejtőzködő névtelenek és ismert emberek, akiknek valamiért fontos, hogy egy egyszerű hírből vagy történetből kis novellát vagy inkább egypercest kanyarítsanak a Facebookon, mi pedig talán észre se vesszük, hogy mennyivel nagyobb élvezettel olvassuk őket, csak lelkesen megyünk utánuk: bekövetjük, lájkoljuk, megosztjuk...
Hol van a határ irodalom és posztszöveg között? Hogyan lehet közösséget illetve közönséget építeni egy írónak a közösségi médiában? Az olvasók közvetlen véleménye és értékelése miként alakítja a meglevő szövegek sorsát és merre befolyásolja az újabb szövegek megszületését?

Többek között erről és közösségi médiás írói tapasztalatairól beszélget Dragomán György és Nyáry Krisztián író, valamint Szilágyi Attila százados, újságíró, korábban a BRFK, 2025 januárjától pedig a Katasztrófavédelem közösségi média felületeinek tartalomfejlesztője.
A beszélgetés moderátora Szegő János szerkesztő.

A beszélgetések hossza 90 perc, a programról készül egy szerkesztett felvétel is, amit felteszünk a Youtube csatornánkra.

Korábbi vendégek:
2024.10.13. - Kern András, Rudolf Péter, Spiró György, Nyáry Krisztián
2024.10.25. - Hegymegi Máté, Tarnóczi Jakab, ifj. Vidnyánszky Attila, Ascher Tamás
2024.11.15. - Kútvölgyi Erzsébet, Péter Vladimir, Lovász László

 
Szeretnénk felhívni vendégeink figyelmét, hogy a Víg Szalon NEM akadálymentesített helyszín!

 

Ajánló


Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és…

Jonathan Larson Tik-Tak… bumm! című, önéletrajzi ihletésű musicaljét először a New York-i Off-Broadwayn mutatták be, azóta bejárta a világ számos…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Regisztráld turisztikai helyedet, eseményedet vagy regisztrálj felhasználóként!